Domače testenine

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

tema odprta - 15. jun 2006 11:40 | ogledi: 6.760 | odgovori: 7

Zelo rada bi sama delala testenine in razne rezance. Ali ima kdo kakšen recept po možnosti iz različnih mok. Sem dobila strojček za delanje rezancev nisem ga pa še sprobala bi ga pa rada ta vikend. Zdi se mi, da so predvsem testenine iz polnozrnate moke zelo drage, zato bi si jih kar sama naredila pa tudi domači rezanci za juho sploh ne bi bili slabi to nedeljo v goveji juhi.

Lep sončen pozdrav,

AK

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

15. jun 2006 12:03

V kategoriji testenine imaš recept za domače jajčne rezance. lp alexis

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. jun 2006 12:29

med zdravo hrano sem se enkrat temeljito razpisala na to temo, nimam +, da bi temo našla, je pa tam nekje, mislim, da so iskali polnozrnate testenine. Veri

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

15. jun 2006 13:03

Hvala, sem si že vse lepo sprintala in bom v nedeljo sprobala. Lp. AK

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. jun 2006 14:24

Tukaj imaš recept za ajdove rezance. Končno sem se spomnila na obljubo in si pri mami sposodila kuharsko knjigo Sončna kuhinja, iz katere je recept za ajdove rezance, ki se imenujejo pizzoccheri. 30 dag ajdove moke 12 dag bele moke 1 kozarec mleka 4 jajca sol Pizzoccheri so rezanci iz ajdove moke. Dolgi so 5 do 6 cm in široki 1,5 cm. Doma so iz Valtelline v severnoitalijanskih Alpah. Najprej zmešamo obe vrsti moke, nato ju vsujemo na desko, naredimo v sredo jamico in vanjo ubijemo jajca. Solimo, prilijemo mleko in gnetemo testo. Po potrebi prilijemo malo mlačne vode. Mesimo kot običajno testo za rezance, dokler ne dobimo čvrstega, prožnega in gladkega testa. Pustimo, da kakšnih 20 minut počiva, nato ga razvaljamo v ne pretanek list in narežemo. Zapečeni pizzoccheri rezanci po zgornjem receptu 25 dag krompirja 12 dag ohrovta 15 dag topljivega sira (edamec, trapist ali posavec) 12 dag masla 2 stroka česna nariban parmezan sol, poper Pristavimo velik lonec z vodo, ko zavre, jo osolimo in damo vanjo olupljen in na kose narezan krompir ter na rezance narezan ohrovt. Ko je zelenjava skoraj kuhana, vsujemo še rezance in kuhamo nekaj minut. Ko so rezanci še al dente, vse previdno odcedimo. Medtem segrejemo maslo z dvema strtima strokoma česna. Sir narežemo na tanke lističe. V namazan pekač položimo plast rezancev. Prekrijemo jih z narezanim sirom, popopramo, potresemo z naribanim parmezanom in pokapljamo s segretim česnovim maslom (stroke česna odstranimo). Prekrijemo z drugo plastjo rezancev, nato sira, naribanega parmezana in masla (plasti je lahko tudi več). Jed položimo za 15 minut v pečico, toliko, da se začne sir topiti. Kot sem že rekla, meni je to krasna jed. Namesto ohrovta lahko date tudi drugo vrsto zelenjave.

cezmarni alen  

član od: 11.7.2006

sporočila: 2

11. jul 2006 13:57

Meni osebno so najbol ušeč palačinke narezane na trakove in posušene. čezmarni cezmarni alen

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

11. jul 2006 15:24

Če ste kupili strojček so verjetno zraven tudi recepti. Saj pri strojčku je zelo pomembna trdnost testa. Ne sme biti niti premehek, niti pretrd. Jaz delam še vse na roko, samo jajce in moko. Zvaljam , malo posušim , zrežem in posušim do konca. Pozdrav, antonija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti